O nas...

MKM

Dawno, dawno temu... w czasach, gdy Internet wydawano na kartki, a w całej Galerii Centrum był tylko ocet, było sobie Małe Księstwo Makowskie. Lud jego prosty i bogobojny miłował naturę, zboża i zwierzęta wszelakie. Pewnego dnia zebrali się, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i rozsławić w świecie krainę cieszącą oczy i duszę każdego, kto zmęczony miejskim zgiełkiem odpocząć w cieniu drzewa lubi. Założyli stowarzyszenie i złączywszy siły, każdy zdolności swe i zamiłowania mógł z pożytkiem dla wszystkich wykorzystać do budowy Małego Księstwa Makowskiego. I było to dobre.

Małe Księstwo Makowskie to samodzielna, niezależna inicjatywa, której celem jest poprawienie wizerunku i jakości całego Powiatu Makowskiego. W ziemiach naszej małej Ojczyzny widzimy piękno przyrody, krajobrazów porównywalnych z innymi zakątkami turystycznymi w całej Polsce. Chcemy, aby cały powiat stał się ciekawszym miejscem do życia, które przecież przyciąga każdego, kto się tam urodził... Będziemy zabiegać o wsparcie władz państwowych, samorządowych i funduszy europejskich. Chcemy włączyć do naszej inicjatywy jak najwięcej młodych, zdolnych ludzi z całego powiatu i pomóc im w rozwijaniu swoich umiejętności podczas budowy wspólnego dobra. Będziemy organizować warsztaty, rozwijać pomysły, wspierać. To właśnie jest pomysł Małego Księstwa Makowskiego.

Nazwa naszego Stowarzyszenia została wybrana po długim namyśle, tak aby dobrze wypełniała kilka istotnych funkcji. Po pierwsze, chcieliśmy aby się odróżniała i łatwo zapadała w pamięć. Po drugie, aby podkreślała nasz związek z Powiatem Makowskim. Człon "Księstwo" podkreśla nasz szacunek do tradycji, kultury i wielowiekowej historii a także przypomina, że Stowarzyszenie założyliśmy ze szlachetnych pobudek. I wreszcie słowem "Małe" chcemy przekazać, że w gruncie rzeczy jesteśmy skromnymi ludźmi z małego powiatu Mazowsza i mamy poczucie humoru. Cała nazwa wyznacza jednocześnie kierunek, którym naszym zdaniem powinniśmy wspólnie podążać.